Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

14 yaşın altındakilere sosyal medya yasaklandı

14 yaşın altındaki çocukların sosyal medya hesabı sahibi olmasını yasaklayan bir yasa imzalandı…

27 Mart 2024 tarihinde eklendi.
14 yaşın altındakilere sosyal medya yasaklandı

Florida Valisi Ron DeSantis,eyalette 14 yaşın altındaki çocukların sosyal medya hesabı sahibi olmasını yasaklayan ve 14-15 yaşındakilerin ise ebeveyn izniyle hesap açmalarına izin veren bir yasayı imzaladı.

Florida Valiliği tarafından yapılan açıklamada, çocukların internet üzerinde maruz kaldığı potansiyel tehlikelere dikkat çekilerek, sosyal medyanın çocuklar için yırtıcı bir ortam haline geldiği vurgulandı. Açıklamada, özellikle tehlikeli sosyal medya platformlarının çocuklarda depresyon, kendine zarar verme ve intihar gibi ciddi sorunlara yol açtığı belirtildi.

EBEVEYNLERE SOSYAL MEDYA YETKİSİ

Yasayla birlikte, Florida eyaletinde 14 yaşından küçüklerin sosyal medya hesabı açması yasaklandı. Ancak 14 ve 15 yaşındaki çocukların hesap açma konusunda ebeveynlerine yetki tanındı.Bu yaş grubundaki çocuklar, ebeveynlerinin izni olmadan sosyal medya hesabı açamayacaklar.

DeSantis’in imzaladığı bu yeni yasa, çocukların internet üzerindeki güvenliği ve sağlıklı bir dijital yaşam sürmeleri konusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ