Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

AKP’liler Öcalan’ı nasıl övmüştü? İşte isim isim, tarih tarih

Gazeteci Barış Pehlivan, AKP temsilcilerinin PKK’yı ve terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ı nasıl övdüğünü isim isim anlattı…

28 Haziran 2023 tarihinde eklendi.
AKP’liler Öcalan’ı nasıl övmüştü? İşte isim isim, tarih tarih

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde, “Yanardağ içerideyse onlar neden dışarıda?” Başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Pehlivan yazısında, gazeteci Merdan Yanardağ’ın, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a ilişkin sözleri sonrası “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklanması üzerine arşivden çıkanları yazdı.

Pehlivan, AKP temsilcilerinin PKK’yı ve terör örgütü lideri Öcalan’ı nasıl övdüğünü isim isim anlattı.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

-27 Eylül 2012, Recep Tayyip Erdoğan-başbakan: “PKK ile görüşme talimatını bizzat ben verdim.”

-1 Ekim 2012, Galip Ensarioğlu-AKP milletvekili: “Yerel yönetimlerin güçlendirildiği bir modelde PKK seçime girsin ve seçilsin. Seçilerek gelsin.”

-1 Ekim 2012, Galip Ensarioğlu-AKP milletvekili: “Abdullah Öcalan’ın PKK üzerindeki hâkimiyeti, gücü ve sembolleşen liderlik konumu devlet için bir şanstır. Öcalan, şu anda en güçlü konumunda ve devlet için bir aktör haline geldi.”

-21 Mart 2013, Abdurrahim Boynukalın-AKP gençlik kolları başkanı: “Şu anda binlerce Türk oğlu Türk, Abdullah Öcalan’ın mesajıyla duygulanıyorsa; artık gerçekten yeni bir dönem başlamış demektir.”

-28 Haziran 2013, Abdurrahim Boynukalın-AKP gençlik kolları başkanı: “Barışı ne uğruna harcamak istiyorsunuz? En azından Abdullah Öcalan kadar ilkeli olun.”

-19 Temmuz 2013, Yasin Aktay-AKP genel başkan yardımcısı: “Öcalan dünyanın geleceğini iyi okuyor.”

-‘Suç olmaktan biz çıkardık’

Bitti mi? Hayır, devam edeyim hatırlatmaya…

-28 Kasım 2013, Bülent Arınç-başbakan yardımcısı: “Sayın Öcalan demeyi, Öcalan posterleri taşımayı ve PKK bayrağı açmayı suç olmaktan biz çıkardık.”

-6 Haziran 2014, Beşir Atalay-başbakan yardımcısı: “Öcalan’ın düşünceleri bizim de düşüncelerimiz. Biz aslında devleti, kurumları kendisiyle hesaplaştırdık.”

-8 Haziran 2014, Yalçın Akdoğan-başbakan yardımcısı: “Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajlarında sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti var.”

-18 Haziran 2014, Orhan Miroğlu-AKP milletvekili: “PKK bir terör örgütü değildir. PKK kendi topraklarında, belli bir politik programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir.”

-17 Eylül 2015, Recep Tayyip Erdoğan-cumhurbaşkanı: “Çözüm süreci içinde valilerimiz kendilerine verdiğimiz talimatlar gereği PKK’ye operasyon yapmadı! Bu süreçte hazırlık safhasına girdiler, mayın döşeyip bombalar yerleştirildi. Bu terör eylemlerini biz görmezden gelmeye nereye kadar devam edeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ