Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

AKP’nin İBB adayı için sürpriz bir isim gündeme geldi!

Kulislerde AKP’nin İBB adayı olarak Murat Kurum, Tevfik Göksu ve Şadi Yazıcı isimleri ön plana çıkarken son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ismi de muhtemel adaylar arasında anılmaya başlandı…

20 Temmuz 2023 tarihinde eklendi.
AKP’nin İBB adayı için sürpriz bir isim gündeme geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta “Aşkım, sevdam” olarak nitelendirdiği İstanbul’da AKP’nin adayının kim olacağı herkes tarafından merak ediliyor. Daha önce kulislerde adaylık için Murat Kurum, Tevfik Göksu ve Şadi Yazıcı isimleri ön plana çıkmıştı. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ismi de muhtemel adaylar arasına girdi.

ERDOĞAN “FETRET DEVRİNDEN ÇIKARTACAĞIZ” DEMİŞTİ

Haberler.com’un haberine göre Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir açılışta “Bizden önce on yıllar boyunca ihmal edilen İstanbul, 1994’ten itibaren mahalli idareler boyutuyla da altın yıllarını yaşamıştı ancak İstanbul’u birkaç senedir, yerel hizmetler noktasında tekrar bir fetret devrine girdiğine üzülerek şahit oluyoruz. Önümüzdeki 9 ay süresinde hep birlikte çalışarak inşallah İstanbul’u içinde sürüklendiği bu fetret devrinden hep beraber çıkartacağız” ifadelerini kullanmıştı.

3 İSİM ÖN PLANA ÇIKIYORDU

Bu çıkış sonrası AKP’nin megakentte kimi aday göstereceği daha büyük önem kazanmaya başlamıştı. AKP kulislerinde uzun süredir adaylık için 3 isim ön plana çıkıyordu. Bu isimler Murat Kurum, Tevfik Göksu ve Şadi Yazıcı’ydı.

MURAT KURUM

Adaylık için ismi geçen bir diğer isim Murat Kurum… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı devreden AKP İstanbul Milletvekili Murat Kurum’un da özellikle deprem bölgesinde ortaya koyduğu gayret ve mücadele adaylık için isminin ön plana çıkmasında önemli bir etken oldu.

TEVFİK GÖKSU

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da adaylık için ismi geçenlerden… Özellikle İBB meclisinde muhalefet tarzıyla adından söz ettiren Göksu’nun da 2024 yılında AKP’nin İBB adayı olabileceği konuşuluyor.

ŞADİ YAZICI

Adaylık için konuşulan son isim ise Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı… Sosyal medyayı aktif kullanan ve gerek teknoloji konusunda yaptığı çalışmalar gerekse gençlerle iyi bir iletişimi olan Şadi Yazıcı’nın Kadir Topbaş ekolüne yakın bir isim olması şansını artırıyor. Hatırlanacağı üzere İBB’nin Tuzla’daki bir açılışında sahneden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Yazıcı, öfkeli bir grubun saldırısına uğramıştı. Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dik duruşundan dolayı Şadi Yazıcı’ya teşekkür etmişti.

BAKAN KOCA İSMİ DE GÜNDEME GELDİ

Kulislerde adaylık için bu isimler ön plana çıkarken son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ismi de muhtemel adaylar arasında anılmaya başlandı. Ancak Bakan Koca’nın adaylık konusundaki tavrı henüz net değil.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ