Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Arkas Bilsem Erasmus+ Projesini Portekiz’de Tamamladı

İzmir Arkas Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Bilişim Teknolojileri öğretmeni Dr. Gülay Öztüre Yavuz’un koordinatörlüğünde yürütülen Portekiz, Hollanda, Litvanya, Romanya ve İtalya ortaklı Erasmus+ KA201 “Emotions and Robotics” (Duygular ve Robotikler) projesinin altıncı ve son toplantısı Portekiz’in Braga şehrinde, Esprominho – Escola Profissional do Minho okulunda gerçekleştirildi…

08 Kasım 2023 tarihinde eklendi.
Arkas Bilsem Erasmus+ Projesini Portekiz’de Tamamladı

İzmir Arkas Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Bilişim Teknolojileri öğretmeni Dr. Gülay Öztüre Yavuz’un koordinatörlüğünde yürütülen Portekiz, Hollanda, Litvanya,  Romanya  ve İtalya ortaklı Erasmus+ KA201 “Emotions and Robotics” (Duygular ve Robotikler) projesinin altıncı ve son  toplantısı Portekiz’in  Braga şehrinde, Esprominho – Escola Profissional do Minho okulunda gerçekleştirildi.

16-20 Ekim 2023  tarihleri arasında gerçekleşen toplantıya Arkas BİLSEM’den 6 öğrenci ve 4 öğretmenden oluşan 10 kişilik bir ekip katıldı . Toplamda  20 öğretmen ve 42 öğrencinin katılımı ile beş gün süren programda,  duygular ve robotik konulu Arduino atölyeleri ve uygulamalı kodlama atölyeleri gerçekleştirildi.  Minho Üniversitesi’ndeki otomasyon ve robotik laboratuvarı ziyaret edilerek yapılan robotik çalışmalar hakkında bilgi alındı. Çalışma sonunda katılımcılar, proje süreci ve sonuçları konusunda paylaşımda bulundular. Eğitim, nesnelerin interneti ve yapay zeka alanında  duygular ve robotik konusunda tartışarak,  gelecek için fikirler ürettiler.

Proje ile katılımcı öğrenci ve öğretmenler,   iyi uygulama ve deneyimleri yerinde görme ve paylaşma, duygu ile ilgili farkındalık geliştirme, kültürlerarası etkileşimle farklı kültürleri tanıma, yabancı dil ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı bulmuşlardır.

Projemizin son toplantısı Portekiz basınında da yer almış olup, çalışmalardan övgüyle bahsedilmiştir. Koordinatör kurum olan İzmir Arkas Bilim ve Sanat Merkezi, proje amaçlarına ulaşmanın mutluluk ve gururunu yaşamaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ