Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Artun Sucuoğşlı yazdı… Sıra Başkan Öndeş’de mi?

29 Temmuz 2023 tarihinde eklendi.
Artun Sucuoğşlı yazdı… Sıra Başkan Öndeş’de mi?

Yerel seçimler yaklaştıkça başkanlar koltukları korumak için arayış içindeler. Aydın’da son günlerde başkanların parti değiştirmesi ile gündeme geldi.

Önce İyi partili Nazilli belediye başkanı AKP’ye katıldı, hafta içinde ise İncirliova belediye başkanı AKP’ye katıldı. Cumhur ittifakının Aydın’da 2019 yılında yapılan yerel seçimlerinde yedi olan başkanlık sayısı dokuza çıkmış oldu. şimdi kulislerde konuşulan ise başkan Fuat Öndeş Germencik belediye başkanı.

Bunun üzerine rahatsiz olan başkan Öndeş kamuoyuna bir açıklama yaparak konuyu gündemden düşürmüş oldu.Çünkü bir atasözümüz vardır meyve veren ağaç taşlanır diye başkan Öndeş pandemi ,deprem,ekonomik krize  rağmen dört buçuk yıllık döneminde ikili ilişkiler sayesinde ilçede güzel işler yaptı.

Tüm kamuoyunun takdir ve bilgisine;
Son günlerde sıklıkla olmak üzere dönem dönem  çeşitli basın yayın organlarında parti değiştireceğim, başka bir partiye transfer olacağım, bir takım siyasi partilerle ve siyasilerle görüştüğüm  vb.  gibi aslı astarı olmayan dedikodu ve yalan iddialardan yola çıkarılarak hazırlanan haberlere yer verilmektedir. Şaşkınlık ve üzüntüyle takip ettiğim bu dedikodu mayalı haberlerin  bana inanan ve güvenen, oylarıyla göreve getiren seçmenlerimize ve partimize zarar vermemesi adına  bu açıklamayı yapma gereği duydum.
Aydın özelinde parti değiştiren, transfer olan, yer değiştiren her ne şekilde olursa olsun bu gibi iş ve eylemlerde bulunan belediye başkanlarının bu kararları tamamen kendi inisiyatiflerindedir ve kişilerin kendilerini bağlamaktadır. Cumhuriyet Halk Partimizin bir belediye başkanı ve hepsinden ayrı olarak bu ailenin bir ferdi olarak ilk günden bugüne yolumuz da, çizgimiz de, rengimiz de,  hep aynıydı bundan sonraki süreçte de aynı olarak kalmaya devam edecektir. Hiçbir şüpheye mahal vermeme adına bu kararlılığımı da dönem dönem şahsıma yönelik çıkan bu tip dedikodu ve iftiraları ortadan kaldırma adına açık yüreklilikle net bir şekilde ifade ettim. Bugün yine aynı kararlılık ve netlikle bir kez daha ifade etmek istiyorum ki parti değiştireceğim, transfer olacağım, siyasi partilerle ve siyasilerle görüştüğüm gibi iddialar yalan ve iftiradan ibarettir, benim yolum da, çizgim de yola çıktığımız günden beri Cumhuriyet Halk Partisidir hep de öyle olacaktır.
Bu yönde herhangi bir siyasetçi, şahıs ve kurumla herhangi bir görüşmem, temasım sözüm ona pazarlık söz konusu değildir, olmamıştır ve asla da olmayacaktır. Biz zincirin en sağlam halkasıyız ve öyle olmayı sürdüreceğiz.
Tüm kamuoyuna saygıyla sunarım.

FUAT ÖNDEŞ – T.C. GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ