Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Gazetecilikte yeni bir dönem başlıyor!

Cumhuriyetimizin 100. yılını gururla kutladığımız bu özel günlerde, Türk gazeteciliği için tarihi bir adım atıldı. Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD)’nin birinci olağan kongresi düzenlendi…

12 Şubat 2024 tarihinde eklendi.
Gazetecilikte yeni bir dönem başlıyor!

Cumhuriyetimizin 100. yılını gururla kutladığımız bu özel günlerde, Türk gazeteciliği için tarihi bir adım atıldı. Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD)’nin  kurumsallaşmasının ardından birinci olağan kongresi gerçekleşti.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD)’nin  ilk kongresinde Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Yavuz Yılmaz seçildi.

Gazeteci Yavuz Yılmaz, basın camiasında tanınan birleştirici, kucaklayıcı, ahlaklı ve dürüst duruşuyla bilinen bir isim olarak öne çıkıyor.

Başkan Yavuz Yılmaz’ın kucaklayıcı tavrı ve meslektaşlarına gösterdiği sempati, gazeteciler arasında bir birleştirici güç oluşturuyor. Yapılan açıklamada, Yılmaz’ın Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD)’nin başkanlığına seçilmesiyle birlikte, önümüzdeki yıllarda derneğin başarılı bir yönetimle güçlenerek ilerleyeceği belirtildi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz, “Gazeteci meslektaşlarımız ile büyük bir dayanışma içerisinde olacağız. Birlikte büyük başarılara imza atacağız, büyük bir azimle mücadele edeceğiz. Derneğimize, mesleğimize itibar ve güç kazandıracağız” diyerek, gazetecilerin Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği çatısı altında bir araya gelerek sektördeki güçlerini birleştirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Kurucu üyeler ile yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan kıdemli ve alanında uzman, bir birinden değerli gazetecilerle birlikte, Yavuz Yılmaz’ın liderliğindeki Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD)’nin, Türk basınının geleceğine ışık tutması ve sektörde pozitif bir değişim yaratması bekleniyor. İlerleyen günlerde, derneğin attığı adımları ve elde edeceği başarıları yakından takip edebiliriz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında kurulan bu önemli meslek kuruluşunun, gazetecilik mesleğine katkı sağlayacak ve sektördeki birliği güçlendirecek çalışmalara imza atması, Türk basını için umut verici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) Yönetim Kurulu;

YAVUZ YILMAZ, ADNAN BULUT, DEMİRHAN DURMUŞ ÇELEN, ERDAL YAVUZ, HİKMET AYDOĞAN, ÖZNER BERBER, HÜZÜN YÜCEL, SÜLEYMAN AYDINALP, SÜLEYMAN HİLMİ EREN, YALÇIN BEL, ZAFER YILMAZ, YAŞAR KABA, C. ZÜLFÜKAR BİTİKÇİOĞLU, ÖMER ERDEM, GÜRHAN DEMİRTAŞ, KADER GÜR 

NERGİZ SÜSLÜ, NİMET KARTAL MENCET, MEHMET EMİN AYDINALP, MAHMUT BOYDAK, TURHAN BAL, ERKAN SARIKAYA

Haber-Ufuk Bulut

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ