Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Görev odağımız insan olduğu için severek çalışıyoruz

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yöneticilerini makamında kabul eden Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız; “Görev odağımız insan olduğu için severek çalışıyoruz” dedi…

17 Aralık 2023 tarihinde eklendi.
Görev odağımız insan olduğu için severek çalışıyoruz

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yönetiminin kamu kurum yöneticilerini ziyareti tüm hızıyla devam ediyor.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz ve başkan yardımcıları Süleyman Aydınalp, Özner Berber, Yalçın Bel ile aynı zamanda Yükselen Türkiye Enstitüsü Başkanı Durmuş Çelen, Ağustos ayında göreve atanan Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız’a hayırlı oysun ziyaretinde bulundu.

“GÖREV ODAĞIMIZ İNSAN OLDUĞU İÇİN SEVEREK ÇALIŞIYORUZ”

“Hayat akıcı, trafik durağan”

Gazeteci misafirlerini makamında ağırlayan Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik’te yürüttükleri ve yapmak istedikleri hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladığını ve bu kadim şehre yabancı olmadığını belirten Yıldız, İstanbul ve Pendik’i, “Hayat akıcı, trafik durağan” şeklinde özetledi.

“Severek çalışıyoruz”

Kaymakam Yıldız; “Pendik, deniziyle ve yeşiliyle çok güzel bir ilçe. Ayrıca tersaneleri, limanı, sanayi, ulaşımıyla Anadolu’daki birçok ilden daha donanımlı bir ilçe. İlçe sakini paydaşlarımız iyi olunca biz de iyi oluyoruz. Pendik’in gazetecileri sempatik ve deneyimli, vatandaş da ilgili olunca daha da şevkle çalışıyoruz. Görev odağımız insan olduğu için severek çalışıyoruz” dedi.  Yıldız, seçim sürecine girildiği için ilçede hareketli süreç yaşandığına da dikkati çekti.

Gündeme ilişkin konuların da ele alındığı sohbet sonrası Pendik Kaymakam Mehmet Yıldız, ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu da kaydetti.

Ziyaret, hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi. Ziyaret sonrası misafirlerini kapıya kadar uğurlayan Yıldız, en kısa sürede iadeyi ziyarette bulunacağının da sözünü verdi.

Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız Kimdir?

Kaymakam Mehmet Yıldız Antalya-Gazipaşa’da doğdu. İlköğrenimini 1981 yılında Gazipaşa’da, orta ve lise öğrenimini 1987 yılında Antalya Aksu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra, 1987 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümündeki eğitimini 1991 yılında tamamladı.1996 yılında Antalya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1997-1998 yıllarında eğitim amacıyla 8 ay süre ile İngiltere’de bulundu. 1998’de  Sinop-Türkeli Kaymakam Vekilliğine atandı. 1999 yılında 5 ay süre ile Milli Güvenlik Akademisi Kursunu bitirdi.

1997 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yönetim Bilimleri dalında başladığı yüksek lisans eğitimini 2000 yılında “Türkiye’de Belediyelerin Mali Yapıları ve 1980 Sonrası Değişim” konulu tezi ile tamamladı. Daha sonra sırasıyla 2000-2001 yılları arasında Eskişehir-Günyüzü, 2001-2003 yılları arasında Van-Özalp, 2003-2006 yılları arasında Çorum-Mecitözü, 2006-2009 yılları arasında Sivas-Gemerek, 2009 – 2014 yılları arasında Bartın-Amasra, 2014-2019 yılları arasında Kızılcahamam Kaymakamı, 2019-2023 yılları arasında Ankara-Pursaklar Kaymakamı olarak görev yaptı.

23.08.2023 tarihinden itibaren Pendik Kaymakamı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Kaymakamımız, İngilizce bilmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ