Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Gündemdeki soruya Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: HDP’yi ziyaret edecek mi?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, HDP’yi ziyaret edip etmeyeceğine dair soruya net yanıt verdi. Bütün partileri ziyaret etmek gibi HDP’yi ziyaret etmenin de doğal olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim” dedi. “Meclis’te HDP’li Başkan Vekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz. Komisyonlarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, kendisinin toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya çalıştığını da vurguladı…

09 Mart 2023 tarihinde eklendi.
Gündemdeki soruya Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: HDP’yi ziyaret edecek mi?

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıkladı. Son kez partisinin grup toplantısında konuşa Kılıçdaroğlu, tüm Türkiye’nin adayı olduğunu duyurdu ve parlamenter sisteme geçişle birlikte CHP’den ayrılacağını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının duyurulmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da açıklama yaparak “Kendisini bizlerle görüşmeye bekliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu HDP ile görüşüp görüşmeyeceğine dair ilk kez halk.com.tr yazarı Fikret Bila’ya konuştu. Konuşmayı köşesine taşıyan Bila, Kılıçdaroğlu’nun yanıtını şöyle aktardı:

“CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığımız görüşmede öncelikle bu konuyu sordum. HDP’yle ilgili tartışmayı anımsatarak ‘HDP’ye gidecek misiniz?’ sorusunu yönelttim.

Yanıtı şu oldu:

“Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım iddiasında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Başkan Vekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz. Komisyonlarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz. HDP’yi ziyaret etmem kadar doğal bir şey olamaz. Ben zaten toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim, bunu da uygulamaya çalıştım. Bu yönde çalışmalarım devam edecek.”

‘KAMPANYA BOYUNCA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak duyurulan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’a ilişkin de soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Sayın İmamoğlu da Sayın Yavaş da çok değerli iki arkadaşımız. Çok başarılı iki belediye başkanımız. Sadece belediye başkanı oldukları illerde değil Türkiye’nin neresinde bir sorun olsa hemen o sorunu da çözmek üzere yardıma koşan iki belediye başkanımız. Seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanacakları tarihe kadar belediye başkanlıklarından ayrılmaları gerekmiyor. Böyle bir hukuki zorunluluk yok. Bu nedenle seçime kadar kampanya boyunca da birlikte çalışacağız. Hiçbir sorun yok” dedi.

DEPREM BÖLGESİ PROJESİNİ SALI AÇIKLAYACAK

Ayrıca önceliklerinin deprem felaketi olduğunu da belirten Kılıçdaroğlu, salı günü depremzedelerin sorunlarını nasıl çözeceklerine dair projelerini de kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Zaten belediyelerimiz, milletvekillerimiz hep deprem bölgesindeler. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için büyük çaba harcıyorlar. Bu çalışmalara da ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ