Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Halk TV’yi arayıp 50 milyon lira bağışlayan isim Sedat Peker’di! iddiası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ihtiyacharitası.org’un ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına “Kızlarım Lina, diğer kızım Mina” diyerek 50 milyon TL bağışlayan ‘Savaş Ateş’in Sedat Peker olduğu öne sürüldü…

23 Şubat 2023 tarihinde eklendi.
Halk TV’yi arayıp 50 milyon lira bağışlayan isim Sedat Peker’di! iddiası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ihtiyacharitası.org, depremzedelerle dayanışma için “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasını yeniden hayata geçirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halk TV’nin özel yayınıyla başlayan kampanyada 33 bin 98 aileye kira desteği için 330 milyon lira toplandığını duyurdu, “Hedefimizi aştık” dedi.

Halk TV yayınında miktar olarak en büyük bağışı ise 50 milyon TL ile “Savaş Ateş” isimli bir kişi yaptı. ‘Savaş Ateş’, “Aile şirketi olarak, Yunanistan’dan BeyazSA olarak 50 milyon TL bağışlamak istiyoruz. Kızlarım Lina ve diğer kızım Mina, onların adına bu bağışı yapıyorum. Biz her zaman Türküz, Türkiye’nin yanındayız. Tekrardan Türkiye’de ölen aileler için onların acısı bizim acımız” dedi

Ancak telefon bağlantısının ardından sosyal medyada, “bağışı yapan kişi Sedat Peker’di” iddiası gündem oldu. Bu iddianın dayanağı ise ‘Savaş Ateş’in “Kızlarım Lina ve diğer kızım Mina, onların adına bu bağışı yapıyorum” sözleri oldu. Sosyal medya kullanıcıları “Sedat Peker’in Lina ve Mila adlı kızları var” yorumları yaptı.

Yayında ses kalitesinin kötü olması nedeniyle ‘Mila’nın ‘Mina’ olarak anlaşıldığı ve Peker’in, uğradığı suikastta hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’e gönderme yaparak “Savaş Ateş” adını seçtiği öne sürüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ