Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

İddia: Erdoğan MKYK’da “mülakatların kaldırılacağını kim söyledi” dedi

AKP’nin MKYK toplantısında bir üyenin “Gençlerde AKP’li biri olmadan işe girememe algısı var” söylemine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Mülakatların kaldırılacağını kim söyledi?” çıkışını yaptığı iddia edildi…

06 Mayıs 2024 tarihinde eklendi.
İddia: Erdoğan MKYK’da “mülakatların kaldırılacağını kim söyledi” dedi

AKP’nin MKYK toplantısında bir üyenin “Gençlerde AKP’li biri olmadan işe girememe algısı var” söylemine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Mülakatların kaldırılacağını kim söyledi?” çıkışını yaptığı iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Erdoğan, 14 ve 28 Mayıs genel seçimler öncesinde, 11 Nisan 2023’te, Ankara Spor Salonu’ndaki AKP Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda, kamuda işe alımlarla ilgili mülakatın kaldırılacağını açıklayarak işe alımların, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatsız bir şekilde, gençlerin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de yakın tarihte “öğretmenlerin seçiminde mülakatın önemli olduğunu ve en iyi ve en donanımlı adayların belirlenmesine yardımcı olduğunu” savundu.

Kamuda mülakatların kaldırılmasına yönelik AKP’nin vaadi, Erdoğan’ın başkanlığında yapılan son MKYK toplantısında da gündeme geldi.

Bir MKYK üyesinin, 31 Mart’taki yerel seçimlerde “AKP’nin neden başarılı olamadığı” değerlendirilirken söz alarak “Vatandaş eğer AKP’li bir yakını yoksa, işe giremeyeceğini söylüyor. Seçimlerden önce de bu yönde çokça eleştiri getirildi” dediği kaydedildi.

AKP MKYK üyesinin sözlerine Erdoğan’ın kızdığı ifade edildi. Erdoğan’ın, MKYK üyesine, “Mülakat neden önemli? Mülakat olmazsa devlette başka kişiler yuvalanır. Devletin bekası için işe alımlarda dikkat edilmeli. İşe girecek kişilerin yarın devlete ihanet etmeyeceğini nereden bileceğiz?” dediği kaydedildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ