Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

İstanbul Mücevher Fuarının satış rekoru gram altının oldu

Hakan Altın, gram altın üretiminde Türkiye zirvesine oynuyor…

22 Nisan 2024 tarihinde eklendi.
İstanbul Mücevher Fuarının satış rekoru gram altının oldu

Ülkemizde ve dünyada altına olan rağbet gün geçtikçe artmakta ve yatırım amaçlı olarak kendini güvene almak isteyen herkesin birinci tercihi altın olmaya devam etmekte.

Geçtiğimiz yıl altın satışlarının bitmiş takı, pırlanta ve mücevher de her 10 adedin 5 i gram altın olarak satışı gerçekleşti.

İşçilik tutarlarının düşük olması ve sürekli artan altın fiyatlarında tüketicinin yüzünü güldürmesi sebebi ile gram altın satışlarında son 5 yılın en büyük talebi ve satış patlaması yaşanmakta.

54’ncü İstanbul altın ve mücevher fuarında en fazla talep ve ziyaret yine gram altın stantlarına oldu

Bu yıl dünyaca ünlü beş model ile de kendi adına bastıkları gram altın ve külçe altınları tanıtan Hakan Altın markası İstanbul mücevher fuarının gözdesi oldu. Çakmakçı Grup markası altında faaliyet gösteren Borsa İstanbul üyesi olan marka gram altın satışı ve talebi konusunda faaliyet kapasitesinin iki katı sipariş alarak rekor kırdı.

Hakan Altın Genel Müdürü Bilgehan Aldemir, İstanbul fuarına çok iyi hazırlandıklarını ve gram altın üretiminde kaliteli ve seri üretim bandındaki ürünlerini bu yıl dünyaca ünlü 5 top modelin stantların da yer alması ile de tanıtmaktan oldukça mutlu olduklarını belirtti. 2023 yılı ve 2024 yılı ilk dört ayında yapılan altın ve mücevher satışının % 50 sini gram altın oluştururken dünyada oluşan gerginlik ve savaş ortamlarının gram altına olan rağbeti çok daha fazla arttırdığını ve yatırım aracı olarak ilk sıraya yerleştirdiğini söyledi.

2024 yılını ise gram altın satışları ve talebinde aynı performansın artarak devam edeceğini. Gram altın basmaya yetkili sınırlı sayıdaki firmaların pazara yetişmeye çalıştıklarını belirtti.

Bilgehan Aldemir Hakan Altın Markasının gram altın üretiminde ve satışında 1 yıl içerisinde Türkiye de zirveye oynamaya da aday olduğunu, alınan gram altınların markalarına, borsa İstanbul üyeliğine, barkodlarına ve güvenlik sertifikalarına dikkat edilmesinin de çok önemli olduğunu dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ