Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

İstanbul’da 1 Mayıs: Taksim’e çıkışlar yasak, 42 bin polis görevlendirildi

İstanbul’da 1 Mayıs kutlamaları için Taksim’e izin çıkmadı. Taksim Meydanı ve çevre ilçelerde tedbirler artırıldı. 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkmak isteyen grupları engellemek amacıyla 42 bin polis görevlendirildi…

01 Mayıs 2024 tarihinde eklendi.
İstanbul’da 1 Mayıs: Taksim’e çıkışlar yasak, 42 bin polis görevlendirildi

Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararına rağmen, İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Taksim Meydanı’nda kutlanmasına izin vermedi. Alınan tedbirler kapsamında, sabah erken saatlerde Taksim Meydanı’na çıkan yollar trafiğe kapatıldı. Meydana çıkan cadde ve sokaklarda araç parkına izin verilmezken, çöp konteynerleri de kaldırıldı. Sendikalar ve sivil toplum örgütleri ile siyasi partilerin bir araya gelerek Taksim’e yürüyüşe geçmesi planlanan Saraçhane Meydanı’nda güvenlik önlemleri alınırken, alanda toplanmalar başladı.

İşte İstanbul’da 1 Mayıs’ta dakika dakika yaşananlar…

GENÇLİK KOMİTELERİ TAKSİM’E YÜRÜMEK İSTEDİ: GÖZALTILAR VAR

Taksim’deki İstiklal Caddesi’nin alt sokaklarındaki bir binadan çıkarak meydana yürümek isteyen Gençlik Komiteleri, polis tarafından gözaltına alındı. Komitelerin aktardığına göre gözaltı sayısı en az 18.

HAK-İŞ’TEN KAZANCI YOKUŞU’NDA ANMA

HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığındaki heyet Taksim’de Kazancı Yokuşu girişindeki anıtta 1977 1 Mayıs’ında hayatını kaybedenleri andı.

Arslan’ın kısa bir konuşma yaptığı anmada, dua okuyan heyet daha sonra ellerindeki karanfili anıta bıraktı. HAK-İş heyeti 1 Mayıs’ı kutlayacakları Bursa’ya doğru yola çıktı.

SARAÇHANE’DE TOPLANMALAR BAŞLADI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla kutlama yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs’ı kutlamak isteyen konfederasyon, sendikalar, işçi grupları ve siyasi parti temsilcileri Saraçhane’de toplanmaya başladı. Alana girmek isteyen vatandaşlar, üst aramasından geçirildi.

POLİS, UNKAPANI KEMERLERİNİ KAPATTI

Unkapanı kemerlerinde çevik kuvvet ekipleri, panzerlerle araç ve yaya trafiğine yolu kapattı.

Canlı blog | İstanbul'da 1 Mayıs: Taksim'e çıkışlar yasak, 42 bin polis görevlendirildi - Resim : 1

TAKSİM VE TAKSİM’E ÇIKAN YOLLARDA TEDBİRLER ARTIRILDI

Taksim, Şişhane, Kabataş, Mecidiyeköy, Şişli, Saraçhane, Beşiktaş Meydanı ve Dolmabahçe’de otoparklarda bulunan park halindeki araçlar kaldırıldı. Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Fatih ve Kadıköy’de ise çöp konteynerleri kaldırılırken, taş ve bunun gibi maddeler temizlendi. Tedbir alınan alanlarda belediyelere ait araç ve personelin bulunmasına da izin verilmedi.

DENİZ VE RAYLI SİSTEMLERDE ULAŞIM KISITLAMASI BAŞLADI

İstanbul Valiliği’nin açıkladığı deniz ve raylı sistem ulaşım ağlarındaki kısıtlama uygulamaları başlatıldı.

KARA YOLLARINDA ULAŞIM KISITLAMASI BAŞLADI

Alınan tedbirler kapsamında kara yolu trafiğine kapatılacak yollarda kısıtlama uygulamaları başladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ