Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

İzzet Aktaş’tan Filistin’e Şarkılı Destek

Son yıllarda Kardeşlik ve Vatan şarkıları ile gündeme gelen İzzet Aktaş şimdi de İsrail’in Filistin’de yaptığı katliama sessiz kalmadı…

03 Kasım 2023 tarihinde eklendi.
İzzet Aktaş’tan Filistin’e Şarkılı Destek

22 yıllık müzik hayatı boyunca birçok esere imza atan İzzet Aktaş son yaptığı Miras albümüyle  gönüllere dokunmaya devam ederken, bunun yanında uzun yıllardır İsrail tarafından zulüm görerek işgal edilip soykırıma uğrayan mazlum Filistin halkına yaptığı ‘İllet’ eseriyle yüreklere dokunuyor.

İzzet Aktaş daha önce “Canım Türkiye’m” adlı şarkısında Lazı, Kürdü, Çerkesi, Alevisi ve 76 milleti ile “hepimiz kardeşiz” diyor. Bununla ilgili de İzzet Aktaş “Bu vatan hepimizin, kardeş olduğumuzu unutmamalı ve Çanakkale ruhunu diri tutmalıyız. İşte o zaman Türk milleti oluyoruz. Asırlardır bu topraklarda kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz bizi kimse birbirimizden ayıramaz.” diyor.

Miras albümüyle ilgili konuşan İzzet Aktaş; ‘’Müzik ve şarkılar çoğu zaman hepimizin ortak sesi oluyor. Bugün de sesimizin daha çok çıkmasının gerektiği bir gün. Kudüs, evrensel bir mesele. Tüm Müslümanların ortak sorunu. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da ve Filistin’de yaşanan bu zulme hangi vicdan sahibi sessiz kalabilir ki. Masum çocukların ve kadın-erkeğin hunharca katledilip üzerlerine bomba atılmasına ve de hastaneyi bombalayan bir devlete ne yazık ki yıllardır batının ikiyüzlü tavrı ve sessiz kalma politikası halen devam ediyor. Tarih işgalci İsraili ve bu zulüme ortak olup çanak tutan tüm herkesi affetmeyecek.’’ şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ