Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Kanserle mücadele de Türk doktora büyük ödül

Durumu olmayan 5 Türk çocuğu ücretsiz tedavi edecek…

29 Mayıs 2024 tarihinde eklendi.
Kanserle mücadele de Türk doktora büyük ödül

Dünya sağlık örgütü tarafından kanserle mücadele de dünyanın en iyileri arasında gösterilen Türk Doktor Yadigar Genç’e anlamlı ödül.

Geçtiğimiz 5 yılın en fazla konuşulan kanserle mücadele konusundaki en başarılı Türk doktorlarından olan Yadigar Genç, Türkiye’ye sağlık ve kanserle mücadele konusunda ki çalışmalarından dolayı ödül almak üzere geldi.

Ülkeme ve milletime en iyi şekilde hizmet etmek ve faydalı olmak için elimden geleni yapıyorum diyen Genç, bu yıl 10-18 yaş aralığında durumu olmayan 5 Türk çocuğunu ücretsiz tedavi edeceğini belirtti. Kanserle mücadele ettiğim tüm süreç içerisinde tanık olduğumu duygusal olaylar ve gelişmeler beni oldukça duygusal bir süreçte ve derinlikte tutuyor. İyileştirdiğimiz her hastada bir kat daha fazla mutlu oluyorum. Uzun süredir Türkiye deki gazeteci bir dostumun önerdiği durumu olmayan 5 Türk evladımızın geleceği ve yaşamına dokunmak için bu konuda bir kara aldım. Bu yıl içerisinde bunu da uygulayacağım inşallah dedi.

Dünya Sağlık Ödüllerin de İnovatif kanser tedavilerinde başarı ödülü alan Yadigar Genç, kanserle mücadele de en başarılı doktorlar arasında gösteriliyor. Dr. Genç, kanser tedavilerinde geliştirdiği İnovatif tedavi ve Lazerle tedavi konusunda dünyanın en iyi 7 doktoru arasında gösterilmekte.

Bu yıl Grevenbroich’de açtığı yeni klinik ile çalışmalarına tüm hızı ile devam eden Genç, Türkiye’den davet edeceği durumu olmayan 5 çocuk hastasına da tedavi konusunda ücretsiz hizmet vererek tedavilerini üstlenecek ve kanserden kurtulmalarında etkin ve önemli bir pay sahibi olmaya çalışacağını belirtti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ