Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Memleket Partisi’nde çöküş dönemi

Memleket Partisi, maddi zorluklar nedeniyle genel merkez binasını daha uygun maliyetli bir adrese taşıdı. Konuya ilişkin açıklama yapan Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, “Bu küçülmek ya da kapanmak anlamına gelmiyor” dedi…

21 Mayıs 2024 tarihinde eklendi.
Memleket Partisi’nde çöküş dönemi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 5 Nisan’da yaptığı açıklamada, maddi zorluklar nedeniyle parti binalarını küçültme kararı aldıklarını açıkladı. Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik de kamuoyuna yansıyan “Memleket Partisi Genel Merkezi kapandı” iddialarına ilişkin, “Medyada parti kapatıldı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılsa da bu doğru değildir. Ekonomik anlamda maliyetlerimizi azaltma karar aldık. Bunun aksi yönünde algı çabasını iyi niyetli görmüyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın haberine göre; Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, “Ülkemiz yerel seçim sürecini tamamladı. Biz de Memleket Partisi olarak 200’e yakın seçim çevresinde mücadele ettik. Malum partimiz Hazine yardımı almıyor, belediye imkanımız yok. Adaylarımız kendi maddi olanakları ile son derece onurlu ve çalışkan bir adaylık süreci geçirdiler” dedi.

MASRAFLARI AZALTMA KARARI

Çelik, “Yerel seçimleri değerlendirirken hataya düşmemek lazım. Zira seçim sonuçlarını oy kullananlar değil, oy kullanmayanlar belirlemiştir. Seçmen sandıkta iktidara sarı kart gösterdi. Zira ekonomik kriz ve yoksulluk halkımızı canından bezdirdi” ifadelerini kullandı.

Partinin üye ve yöneticilerin katkısıyla ayakta durduğunun altını çizen Çelik, “Medyada parti kapatıldı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılsa da bu, doğru değildir. Ekonomik anlamda maliyetlerimizi azaltma karar aldık. Bu nedenle genel merkezimi daha uygun maliyetli bir adrese taşıdık. Bu küçülmek ya da kapanmak anlamına gelmiyor. Bunun aksi yönünde algı çabasını iyi niyetli görmüyorum” diye konuştu.

“PARTİMİZ DİMDİK AYAKTA”

Çelik, “Partimiz dimdik ayaktadır. 3. yolun en önemli temsilcisi Sayın Muharrem İnce ve Memleket Partisi’dir. 2. olağan kurultay sürecimizi haziran ayı içerisinde başlatarak sırayla ilçe ve il kongrelerimizi yaparak büyük kurultayımızı toplayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ