Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Şafak Tufan, Rap müziğin parlayan ismi

Şafak Tufan, ‘Kristal’ nickiyle adında çokça söz ettirecek…

10 Şubat 2024 tarihinde eklendi.
Şafak Tufan, Rap müziğin parlayan ismi

Son zamanlarda çıkardığı iki şarkı ile adından söz ettiren Kristal, gerçek adıyla Şafak Tufan, 25 Ocak 2000 tarihinde Sinop/Merkez’de doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra organizasyon işlerine merak saldı. İlk olarak küçük çaplı partiler düzenlemiş ardından çeşitli konserlere “Neon Organizasyon” adı altında adım attı. Sehabe, Yeis Sensura, Maw, Chef Bi, Ero, Jam, B4TU INC gibi ünlü isimleri Kastamonu ile buluşturdu. Konserlerle DJ olarak da sahne alan Kristal, Ayvalık, Sinop, Çankırı, Kastamonu, Karabük gibi çeşitli il ve ilçelerde DJ performansı sergilemiştir.

2022’den bu yana kendi rap şarkılarını yazmaya başlayan sanatçı, iki yıl boyunca üzerinde çalıştığı şarkı sözlerini 2024 Şubat ayı itibariyle dinleyici ile buluşturdu. Şarkı sözlerini annesi Hatice Tufan ile birlikte yazdığı ilk şarkısı Abbas ve ikinci şarkısı Elzem ile Spotify gibi birçok müzik platformunda tıklanmaya başlandı. Güncel olarak 150 bin dinlenmeye ulaşan Kristal, hayatının devam eden bölümünde ağırlıklı olarak rap müziğe odaklanma kararı aldığını belirtti. Evinde kurmuş olduğu küçük çaplı kendi stüdyosunda şarkılarını hazırlayan sanatçı, çıktığı bu yolda başarılı adımlarla adından söz ettireceğe benzemekte.

Kristal, 2023 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümüne kayıt yaptırmış, ancak müzik kariyeri için eğitimini geçici bir süre ile durdurma kararı almış. Kristal, yani Şafak Tufan’ın aktif olarak Kastamonu/Merkez’de yaşadığı bilinmekte.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ