Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Seçim maratonu sonrası gazeteciler yorgunluk attı

Yoğun bir seçim sürecini ve Ramazan ayı programlarını geride bırakan gazeteciler, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin Kartal’daki Büyük Erzurum Sofrası restoranda gerçekleştirdiği ‘Aylık Olağan Toplantısı’nda yorgunluk attı…

25 Nisan 2024 tarihinde eklendi.
Seçim maratonu sonrası gazeteciler yorgunluk attı

İstanbul Anadolu Yakası’nda görev yapan gazetecileri bir çatı altında toplayan Yüzüncıyıl Gazeteciler Derneği, ‘Aylık Olağan Toplantısı’nı Kartal’da gerçekleştirdi. 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi ve Ramazan ayı programları nedeniyle yoğun bir dönem geçiren gazeteciler,  Kartal Atalar’daki Büyük Erzurum Sofrası restoran da buluştu. Restoran işletmecisi iş insanı Mustafa Çağlayan’ın misafirperverliğinde gerçekleştirilen yemekli organizasyonda gazeteciler, başta Cağ Kebabı ve Burma Kadayıfı olmak üzere Erzurum’un birbirinden leziz yöresel ürünlerini tatma imkânı buldu.

“AMACIMIZ, VATANSEVER GAZETECİLERİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan YGD Başkanı Yavuz Yılmaz, başarılı ve olaysız bir seçim sürecini geride bıraktıklarına dikkat çekerek; “Vatandaşlarımız demokratik haklarını kullanarak sandığa gitti ve vatandaşlık görevini yerine getirerek yerel yöneticilerini seçti. Seçim sürecinin olaysız ve gayet demokratik ortamda tamamlanmış olması memnuniyet verici. Bu süreçte siz değerli gazeteci dostlarımızın yoğun çabası ve hassasiyeti ise gurur vericiydi. Bazı aday ve siyasilerin agresif, bölücü söylem ve tavırlarını görmezden gelen gazeteci dostlarımız toplumu bölmeden, kışkırtmadan hassas bir habercilik yaptı. Göstermiş olduğunuz çaba ve anlayış için hepinize teşekkür ediyorum.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

YGD olarak amacımız; önceliği, bu güzel ülkemizin birlik ve beraberliğini gözeten biz diyebilen gazeteci dostlarımızı bir çatı altında toplamak. Mesleğimizi daha iyi şartlarda yapabilmek ve tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek çağın gerektiği gibi gazetecilik yapmak. Bunun için dernek olarak gerekli eğitim ve desteğe hazırız. Birlikte mücadele edecek, birlikte başaracağız” dedi.

Yılmaz, kısa bir seçim molası verdikleri yerel yöneticilerle tanışma ziyaretlerinin devam edeceğini, yeni projeler geliştireceklerini, birlik ve beraberliği güçlendirecek etkinlikler düzenleyeceklerini de kaydetti.

YENİ YOL HARİTASI BELİRLENDİ 

Toplantıya katılan dernek yönetici ve üyesi gazeteciler de görüş ve önerilerini dile getirdi. Öneriler doğrultusunda komisyonlar oluşturuldu ve projelerin gerçekleştirilmesi için yol haritası belirlendi.

Yavuz Yılmaz, Yalçın Bel, Nesime Ergönen, Özner Berber, Erhan Bağcı, Ufuk Bulut, Durmuş Çelen, Zafer Yılmaz, Süleyman Aydınalp, Mehmet Birtek, Hikmet Aydoğan ve Erden Aktoğu’nun da katıldığı toplantı, görüş ve önerilerin yer aldığı sohbetlerle devam etti.  

Toplantı sonrası gazeteciler, toplu hatıra fotoğraf çektirerek Büyük Erzurum Sofrası’nın Anı Defterine, yöresel lezzetleri ve misafirperver ekibinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Mustafa Çağlayan’a teşekkür ettiler.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ