Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Sinan Ateş soruşturmasında ilginç gelişme: Tolgahan Demirbaş’ın tutuklanma tutanağı kayboldu

Uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. ‘Ateş suikastı’nın tutuklu sanığı olan isimlerden ve MHP’li milletvekili Olcay Kılavuz’un evinde gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş’ın tutanağı kayboldu. Bu şekilde dosyaya, MHP’li vekil Olcay Kılavuz dahil edilemedi…

23 Mart 2023 tarihinde eklendi.
Sinan Ateş soruşturmasında ilginç gelişme: Tolgahan Demirbaş’ın tutuklanma tutanağı kayboldu

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 günü Ankara Çankaya’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Cinayet soruşturmasında MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Köktürk, iki özel harekat polisi, cinayeti organize ettiği iddia edilen Doğukan Çep, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve tetikçi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkarttığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş dahil 21 kişi tutuklanmıştı. Tetikçi Özyağcı ise cinayetten günler sonra Yunanistan’a kaçarken Edirne’de yakalanıp tutuklanmıştı.

DW Türkçe’nin haberine göre; soruşturmada çarpıcı bir gelişme yaşandı. Suikast öncesi konum bilgisi paylaşmak ve tetikçi Özyağcı’yı kaçırmakla suçlanan Tolgahan Demirbaş, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinde gözaltına alınmıştı.

sinan-ates-cinayetinin-suphelisi-tolgahan-demirbas-mhp-li-olcay-kilavuz-un-evinde-gozaltina-alinmisti-9158.jpgTolgahan Demirbaş ve Olcay Kılavuz

Demirbaş’ın o evde yakalanması ile ilgili olarak polislerin tuttuğu tutanak kayboldu. Üç savcının yürüttüğü soruşturmada iddianame yazımı aşamasına önümüzdeki günlerde geçilmesi beklenirken, tutanak soruşturmada önemli deliler arasındaydı.

SORUŞTURMA DOSYASINA TUTUNAK GİRMEDİ

Yaşanan bu gelişme sonrasında savcılığın soruşturma dosyasına da tutanak girmedi. Bu sebeple savcılık Kılavuz hakkında herhangi bir işlem yapamadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ