Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Tasarruf öncesi Tire’de milyonluk satış! Tarım arazileri de satılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi’ne Bağlı Tire Milli Emlak şefliği Tire ilçesi sınırlarında aralarında zeytinlik ve tarım arazisinin de bulunduğu 7 taşınmazı satışa çıkardı…

11 Mayıs 2024 tarihinde eklendi.
Tasarruf öncesi Tire’de milyonluk satış! Tarım arazileri de satılacak

Artan ekonomik kriz ve yüksek enflasyon ortamında kamuda tasarruf kanunun yürürlüğe girmesine kısa bir süre kala gelir gider dengesini sağlamak için yapılan taşınmaz satışlarına bir yenisi daha eklendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi’ne Bağlı Tire Milli Emlak şefliği Tire ilçesi sınırlarında 7 taşınmazı ihale yoluyla satışa çıkardı.

Satışa çıkarılan taşınmazların tamamı ise imarsız durumda bulunan tarım arazileri ve ham topraktan oluşuyor.

Satışa çıkarılan taşınmazlar ilçenin Kürdüllü, Ayaklıkırı, Akyurt ve Kaplan mahallelerinde bulunurken taşınmazların tamamının Maliye Hazinesi’ne ait olduğu belirtildi.

Taşınmazların niteliği ise ham toprak, tarla, çalılık, zeytinlik ve harım olarak değişirken yüzölçümleri ise 222 metrekare ila bin 968 metrekare arasında değişiyor.

İmarı olmayan tarım bölgelerine ise 50 bin lira ile 690 bin lira arasında muhammen bedel biçildi. Satışların gerçekleşmesi durumunda müdürlüğün kasasına 2 milyon 85 bin lira girmesi bekleniyor.

12 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilecek ihalelerde satışlar açık teklif usulü yapılacak.

 

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ