Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

TESK Başkanı’ndan ÖTV tepkisi: A’dan Z’ye her şeye zam gelir, altından kalkamayız!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 15 Temmuz günü akaryakıta gelen zamlara dair açıklama yaparak, “ÖTV zammı A’dan Z’ye bütün ürünlere zam gelmesine neden olacak. Bunun altından kalkamayız” dedi…

17 Temmuz 2023 tarihinde eklendi.
TESK Başkanı’ndan ÖTV tepkisi: A’dan Z’ye her şeye zam gelir, altından kalkamayız!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla benzinin litresinde 2,52 TL olan ÖTV 7,52 TL’ye, motorinde 2,05 TL olan ÖTV de 7,05 TL’ye yükseltildi. Öte yandan doğalgazdaki ÖTV’ye de yüzde 224 oranında zam geldi.

Akaryakıttaki ÖTV zammını değerlendiren Palandöken, ÖTV artışından sonra motorinin litresi 33 lirayı geçti. Bu ÖTV zammının altından esnafımızın kalkması çok zor. Vatandaş da bu zamların karşısında oldukça zor duruma düşer” dedi.

‘BUNLARIN ALTINDAN KALKILMAZ’

Palandöken, şunları kaydetti:

“Akaryakıt fiyatlarında yapılan ÖTV artışıyla birlikte artık ticari akaryakıt şart oldu. Bu fiyatlarla esnafımız artık marşa basamaz duruma gelir. Çünkü bu fiyatlar otomatik olarak tüm ürünlere yansıyacaktır. Bu da vatandaşımızın alım gücünü düşürerek enflasyonu artıracaktır.

Esnafımız artık marşa basamaz. A’dan Z’ye tüm ürünlere zam artık kaçınılmaz. Çünkü bu yıl, bu akaryakıt öncesinde, MTV’yi de vatandaşlar ikinci kez ödeyecek. Bunların altından kalkılmaz. Tarladan sofraya her ürün artık yeniden zamlı olacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ