Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

TÜİK belirledi YSK yayımladı: İşte il il milletvekili sayıları

Seçimlere az bir süre kala YSK illerin çıkaracağı milletvekili sayısını açıkladı. Nüfus bilgilerinin dikkate alınarak hesaplamanın yapıldığı belirtilirken 18’den fazla milletvekili çıkaracak iller, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa oldu…

03 Mart 2023 tarihinde eklendi.
TÜİK belirledi YSK yayımladı: İşte il il milletvekili sayıları

Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından kendilerine iletilen son nüfus bilgileri ışığında, 2023 seçimlerinde illerin çıkaracağı milletvekili sayısı ile seçim çevrelerine ilişkin kararını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı’nın ilan ettiği 31 Aralık 2022 yılı nüfus bilgilerinin dikkate alındığı belirtilen karara göre, 18’den fazla milletvekili çıkaracak iller İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olarak kesinleştirildi.

81 İL 600 MİLLETVEKİLİ

İstanbul’un 98 milletvekili ile 3, Ankara’nın 36 milletvekili ile 3, İzmir’in 28 milletvekili ile 2 ve Bursa’nın da 20 milletvekili ile 2 seçim çevresine bölündüğü kaydedildi.

Türkiye’nin 81 ilinin toplamda 600 milletvekili çıkaracağı vurgulandı. Kararda, deprem bölgesindeki milletvekili sayılarının değişmediği de görüldü.

ekran-alintisi.jpg

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ