Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Türkiye birincisi, ikincisi ve sınavdan 98 puan alan Şehit çocuğunu elediler

CHP’li Öztürkmen, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapan sivil memurların katıldığı “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” ile ilgili mülakat skandalını belgelerle ortaya çıkardı. Öztürkmen’in paylaştığı belgelerde yazılı sınavda en yüksek puanı alan Türkiye birincisi ve ikincisi mülakatta düşük bir puan alarak elendi. Ayrıca Şırnak’ta 98 puan şehit çocuğu da mülakatta elenenler arasında…

03 Mayıs 2024 tarihinde eklendi.
Türkiye birincisi, ikincisi ve sınavdan 98 puan alan Şehit çocuğunu elediler

CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, EGM kadrosundaki sivil memurlara yönelik 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde yapılan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı”nda yaşanan mülakat skandalı deşifre etti.

tr1.jpg

Öztürkmen’in paylaştığı belgelere göre, bilgisayar işletmeni bir aday görevde yükselme sınavından 97,44 puan alırken sözlü mülakatta 62 puan, diğer bir aday yazılı sınavdan 96,15 puan alıp mülakatta 64 puan, yine yazılı sınavdan 96,15 puan alan bilgisayar işletmeni kadrosundaki bir başka aday sözlü mülakatta 55 puan verildiği için ”başarısız” sayıldı.

tr3.jpg

Öztürkmen tarafından paylaşılan belgelere göre, EGM’de yazılı sınavda 91, 92, 93, 94, 95 gibi yüksek puanlar alan personel, mülakatta verilen düşük puanlar nedeniyle elenmişler. Bu durum, sınav sürecindeki adaletsizliği ve mülakat aşamasındaki tutarsızlıkları gözler önüne seriyor.

t1.jpg

“AKP iktidarında gün geçmiyor ki başka mağduriyet, haksızlık, hukuksuzluk ortaya çıkmasın” diyen Öztürkmen, önceki günlerde ANKA Haber Ajansı aracılığıyla Adalet Bakanlığı’nda yaşanan mülakat skandalını duyurduğu belgeleri anımsatarak, o günden itibaren ülkedeki tüm kamu kurumlarından benzer hukuksuzluklara dair bilgi, belge aldıklarını söyledi.

t2.jpg

TÜRKİYE BİRİNCİSİ VE İKİNCİSİNİ DE MÜLAKATTA ELEDİLER

EGM’deki mülakat skandalını gündemine aldığını dile getiren Öztürkmen, görevde yükselme sınavından 98,72 alarak Türkiye birincisi olan personelin mülakatla 64 puan verilerek elendiğini ifade etti.

Öztürkmen, “Türkiye ikincisi 98,72 almış mülakatta taban puan olan 6 verilerek başarısız sayılmış elenmiş” dedi. Şu anda en az 120 kişinin belgesi elimizde, bu 120 kişinin tamamına yakını Türkiye’de en yüksek puanları yapan kişiler olmasına rağmen mülakatta elemişler” diye konuştu.

Öztürkmen, “mülakatta kazandırılanlar” olduğunu da belgeleriyle açıklayarak, şunları belirtti:

t3.jpg

ŞIRNAK’TA ŞEHİT ÇOCUĞU 98 PUAN ALMIŞ MÜLAKATTA ELENMİŞ

“R.Ç. denilen birisi bir ilimizde yazılı sınavdan 60,26 yani taban puanın üzerinde binde 26 almış olmasına rağmen mülakatta 100 puan verilmiş. Hiç kusuru yok, hepsini bilmiş 100 tam puan almış… Yine bir başka ilimizde bilgisayar işletmeni yazılı sınavdan 64,10 almasına rağmen yine mülakatta 100 tam puan alarak başarılı sayılıp yükseltilmiş.

Şırnak’ta şehit çocuğu 98 puan almış, daha ne alması lazım? Bunlar eğer sakıncalı personelse neden hala istihdam ediliyor ya da meslek içi yükselme sınavına alınıyor? Eğer sakıncalı değillerse almış oldukları 98,72 puana rağmen neden eleniyorlar? Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Bu insanlar hasta çocuklarına bakamamışlar ama sabahlara kadar ders çalışmışlar, uykusuz bir halde mesaiye gelmişler. Buna rağmen hiç işe gelmeyen ya da işe gelmesine rağmen hiç iş yapmayan ama bir takım kişilerin yakını olan kişiler sözlü sınavda 98, 99, 100 verilerek kayırılmış ve yükseltilmişler. 98 puan alanın üzerine amir edilmişler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ