Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Üsküdar’lı gençlerimiz çok kıymetli

Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, “Ülkemizin geleceği için gençlerimiz çok kıymetli. Gençlerimizin bu dönemlerini en iyi ve en verimli şekilde geçirmeleri için destek olmaya çalışıyoruz” dedi…

31 Aralık 2023 tarihinde eklendi.
Üsküdar’lı gençlerimiz çok kıymetli

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yöneticileri Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. İlçede yürüttükleri çalışmalar hakkında gazeteci misafirlerine bilgi veren Kaymakam Yazıcı, özellikle Üsküdar’lı gençlerin gelişimi için çok önem verdiklerine dikkati çekerek; “Ülkemizin geleceği için gençlerimiz çok kıymetli. Gençlerimizin bu dönemlerini en iyi ve en verimli şekilde geçirmeleri için destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz, başkan yardımcıları  Özner Berber, Süleyman Aydınalp, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Üsküdar Temsilcisi, Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği Başkanı ve İstanbul Flaş Gazetesi imtiyaz sahibi Yaşar Kaba ve Tercüman Gazetesi imtiyaz sahibi Nimet Kartal’dan oluşan heyetle birlikte Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

“GENÇLERİMİZ ÇOK KIYMETLİ” 

Üsküdar’da, ilk günkü heyecanla görevini en iyi şekilde yapmak için mücadele ettiklerini belirten Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar’ın huzuru için üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için mücadele ettiklerini belirtti.

Üsküdarlı gençlerin, gelişimi ve eğitimi için önem verdiklerini belirten Kaymakam Yazıcı; “Gençlerimiz bizim için çok kıymetli. Okulları ziyaret ediyor, gençlerimizle sohbet ediyoruz. Onlara nasihatlerde bulunuyoruz. Gençlerimiz; ‘Eve gidiyoruz anne-baba, okula gidiyoruz öğretmenler, müdürler nasihat geçiyor’ dememeli. Görmüş, geçirmiş, tecrübe yaşamış büyüklerin tavsiyeleri çok kıymetli. Bu tavsiyeler yaşanmışlık olduğu için çok önemli.  Ülkemizin geleceği için gençlerimiz çok kıymetli. Gençlerimizin bu dönemlerini en iyi şekilde ve en verimli şekilde geçirmeleri için azami şekilde destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

“ÜLKEMİZİN BAŞARILI, ZEKİ, ÇALIŞKAN GENÇLERE İHTİYACI VAR”

Kendisinin de özellikle üniversite son sınıfta ‘artık yeter, sınav stresi, okul stresi, sabahlara kadar çalışıyoruz’ dediği dönemler olduğunu da belirten Yazıcı; “Ancak çalışırdım. 95 alsam, ‘neden 100 almadım’ diye hırslanır, kendimi sorgulardım. ‘Ya 50 alsam bana yeter’ hiç demedim. Ülkemizin başarılı, zeki, çalışkan gençlere ihtiyacı var. Bilişim ve teknoloji çağını yaşıyoruz. Gençler, geleceğimiz için, güçlü bir Türkiye için sizlere ihtiyacımız var” çağrısında da bulundu.

“ÜSKÜDAR HUZURLU BİR İLÇE “

Üsküdar’da bir yıldan fazla süredir görev yaptığını ve İstanbul’un köklü ve özel ilçesi olduğuna da dikkati çeken Kaymakam Yazıcı; “Çengelköy, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Salacak, Harem gibi semtleriyle tanınmış bilinen bir ilçe. İstanbul Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçerken Üsküdar’ı görünce çok özel hissediyorum. Huzurlu hissediyorum. Gerçekten her yönüyle özel bir ilçe, o huzuru hissediyorsunuz” dedi.

Samimi ortamda geçen ziyaret, hatıra fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi. Gazetecilere, görevlerinde başarı temennilerinde bulunan Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, misafirlerini kapıya kadar uğurladı.

Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı Kimdir?

1965 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olarak, aynı yıl İçişleri Bakanlığının açtığı Kaymakam adaylığı sınavına katıldı ve 1989 yılında Kastamonu Kaymakam adayı olarak mesleğe intisap etti.

1990-1991 yılları arasında 1 yıl süreyle dil eğitimi için Bakanlıkça İngiltere’ye  gönderildi.

Dönüşte sırasıyla Bursa- Büyükorhan, Nevşehir- Kozaklı, Balıkesir- Balya ilçesinde Kaymakam vekilliği, daha sonra asaleten Sivas- İmranlı, Bingöl Kiğı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Amasya Vali yardımcılıkları, Balıkesir- Sındırgı, Kırıkkale- Keskin ve Konya –Çumra Kaymakamlığı, Kocaeli Vali Yardımcılığı, Gölcük Kaymakamlığı, Sakarya- Arifiye, Bursa-Yıldırım Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığının 12.08.2022 tarih ve 2022/392 nolu kararıyla İstanbul ili Üsküdar İlçe Kaymakamlığı görevine atandı.

İçişleri Bakanlığı’nca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok sayıda hizmet içi eğitim ve programlara katılan Üsküdar Kaymakamı Adem YAZICI evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ