Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Yeniden Refah Partili Doğan Aydal: AKP, 6284 sayılı kanunun kaldırılması talebine ‘hiçbir problem yok’ dedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, Habertürk’te Kübra Par’ın sunduğu Açık ve Net programına konuk oldu. Aydal, Cumhur İttifakı’na katılım için şart koştukları 30 maddelik taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu…

13 Mart 2023 tarihinde eklendi.
Yeniden Refah Partili Doğan Aydal: AKP, 6284 sayılı kanunun kaldırılması talebine ‘hiçbir problem yok’ dedi

Aydal, içerisinde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılmasını da öngören taleplerini AKP’ye ilettiklerini ve kendilerine “Hiçbir problem yok” yanıtı verildiğini söyledi.

Aydal’ın açıklamasını şaşkınlıkla karşılayan moderatör Par, “Bunun kaldırılmasını talep ettiğiniz için sizi eleştiriyorum, AKP bu maddeye de ‘tamam’ demiş olamaz” ifadeleriyle tepki gösterdi. Aydal ise “Bizim taleplerimiz yazılı olarak kendilerine iletildi, bu iletilme esnasında da bütün bu maddeler tek tek okundu ve karşı taraftan ‘hiçbir problem yok’ dendi” ifadelerini kullandı.

6284 SAYILI KANUN NEDİR?

6284 sayılı kanun; Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 8 Mart 2012’de kabul edilen ve 20 Mart 2012’de T.C. Resmî Gazete’de yayımlanan yasadır.

Kanunun amacı şiddet gören ya da bu yönde bir tehdit altında bulunan kadın, çocuk, aile bireyi ve tek taraflı ısrarlı takip mağdurlarının korunması ve bu kişileri hedef alan şiddetin önlenmesi için alınacak önlemleri düzenlemektir. Kanun fiziksel şiddetin yanı sıra, ekonomik, psikolojik, cinsel şiddet gibi farklı şiddet türlerini de kapsamaktadır. Kanunun yasalaşma süreci özellikle Türkiye’deki kadın hareketinin mücadelesi ve AİHM’nin Türkiye aleyhine verdiği kararların sonucunda hızlanmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ