Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

YGD yönetiminden Kaymakam Dınkırcı’ya ziyaret

Cumhuriyetin yüzüncü yılında, İstanbul Anadolu Yakası merkezli Ataşehir’de kurularak faaliyetlerine başlayan Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yönetimi, Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı’na ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu…

29 Kasım 2023 tarihinde eklendi.
YGD yönetiminden Kaymakam Dınkırcı’ya ziyaret

Ataşehir Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Bekir Dınkırcı, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz başkan yardımcıları Ufuk Bulut, Yalçın Bel, Hüzün Yücel, Hatice Alkış, Süleyman Aydınalp ve Özner Berber’den oluşan heyeti makamında kabul etti.

Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde 35 yıldır görev yapan Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı, gazeteci misafirlerine deneyimlerini paylaştı. Erzincan Valisi merhum Recep Yazıcıoğlu’yla birlikte görev yaptığını ve tecrübe, deneyimlerinden yararlandığına dikkat çekti.

Kendisinin de üç yıla yakın gazete çıkardığına dikkati çeken Kaymakam Dınkırcı, mesleğin zorluklarına yakından tanık olduğunu belirtti.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Yönetimi, ziyarette duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı’a yeni görev yerinde başarı temennisinde bulundular.

Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı, dernek yönetimiyle gerçekleştirdiği bu anlamlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, medya ile yerel yönetimler arasındaki çalışmaların daha da güçlenerek devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Kaymakam Dınkırcı, samimi ortamda gerçekleştirilen ziyaret sonrası gazeteci misafirleri Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz başkan yardımcıları Ufuk Bulut, Yalçın Bel, Hüzün Yücel, Hatice Alkış, Süleyman Aydınalp ve Özner Berber’ birlikte hatıra fotoğraf çektirdi.

Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı Kimdir;

Bekir DINKIRCI 05/04/1965 Çorum İli İskilip İlçesi doğumlu olup ilk orta ve lise eğitimini sırası ile İskilip Ulaş İlkokulu, İskilip Ortaokulu ve İskilip Lisesinde tamamlamıştır. A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden 20/07/1987 tarihinde mezun olan Bekir DINKIRCI İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 26/06/1988 tarihinde Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başlamıştır.

Kaymakam Adaylığı esnasında çeşitli kurs ve stajları başarı ile tamamlayan DINKIRCI yine bu dönemde Trabzon İli Maçka İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur. 76. Dönem Kaymakamlık Kursunu Haziran 1991’de başarı ile bitiren DINKIRCI, Aydın İli Karpuzlu ilçesine kurucu kaymakam olarak atanmıştır. Karpuzlu İlçesi sonrası sırası ile Erzurum İli Karayazı Kaymakamlığı, Çankırı İli Çerkeş İlçesi Kaymakamlığı, Erzincan Vali Yardımcılığı, Trabzon İli Akçaabat İlçesi Kaymakamlığı, Samsun İli Bafra İlçesi Kaymakamlığı, Balıkesir İli Gönen İlçesi Kaymakamlığı, Edirne İli Keşan İlçesi Kaymakamlığı, Sakarya Vali Yardımcılığı, Sakarya İli Arifiye Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş, halen Ataşehir Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

1989 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre için İngiltere’ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen DINKIRCI, Valilik düzeyinde çok sayıda Takdir, teşekkür ve başarı belgelerinin yanı sıra çalıştığı bölge ve il/ilçe sivil toplum kuruluşlarından alınmış özel ödül ve başarı belgelerine sahiptir. DINKIRCI görev yaptığı bölgelerde özellikle üretim ve eğitim kavramlarını ortak akılla analitik bir yaklaşımla değerlendirerek mülki idare amirlerinin ekonomik kalkınmadaki önderliğinin çağdaş örneklerini bölge halkıyla bütünleşerek ortaya koyduğu kırsal kalkınma projeleriyle tanınmaktadır. Bekir DINKIRCI Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ile İl Özel İdare yatırımlarını Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile son derece özverili ve organize bir bicimde büyük ölçekli yatırımları başarı ile sonuçlandırmıştır.

Bekir DINKIRCI evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir. Bekir DINKIRCI çalışma prensibi olarak ‘Yarınlar yorgun ve bezgin kimselere değil, rahatını terk edebilen gayretli insanlara aittir.’ felsefesini benimsemektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ