Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Yine KYK yine asansör ‘kazası’: Öğrenciler ‘Can güvenliğimiz yok’ diye haykırdı

Zeren Ertaş’ın Aydın’da bir KYK yurdundaki ölümünün ardından Rize’de de KYK’ya bağlı bir öğrenci yurdunda, Seranur adındaki öğrencinin 9’uncu kattan giriş katına inmesinin ardından asansör anında zemine çakıldı. Korkudan fenalaşan öğrenci tedbir amaçlı hastaneye kaldırılırken, yurt binasından çıkan öğrenciler durumu protesto etti, can güvenliklerinin olmadığını haykırdı…

06 Kasım 2023 tarihinde eklendi.
Yine KYK yine asansör ‘kazası’: Öğrenciler ‘Can güvenliğimiz yok’ diye haykırdı

Aydın’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda, üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın 25 Ekim gecesi asansöre sıkışarak hayatını kaybetmesinin ardından KYK yurtlarındaki asansör tehlikesi gündemden düşmüyor.

Son olarak dün Rize’de, KYK’ya bağlı Ayder Kız Öğrenci Yurdu’nda saat 22.00 sıralarında feci bir olay yaşandı. İddiaya göre, üniversite öğrencisi Seranur D. (22), tek başına 9’uncu katta bindiği asansörden, giriş katında indi. Öğrencinin inmesiyle kabini boşalan asansör zemine çakıldı.

1-002.jpg

ASANSÖRDEN İNEN ÖĞRENCİ FENALIK GEÇİRDİ

Seranur D., indiği boş asansörün zemine çakılıp, gürültü çıkarması üzerine fenalık geçirdi. Yurtta gürültüyü duyan diğer öğrenciler de kendilerini dışarı atarken, ihbar üzerine yurda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince tedbir amaçlı hastaneye kaldırılan Seranur D.’nin durumunun iyi olduğu belirtildi.

ÖĞRENCİLER İSYAN ETTİ

Yurt binasından çıkan öğrenciler ise yurt yönetimini protesto etti. Can güvenliklerinin olmadığını söyleyen öğrenciler, yurt bahçesinde slogan attı. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz da yurda gelirken, Vali Baydaş, ihmal iddialarına ilişkin inceleme başlatıp, gerekirse sorumluların görevlerinden alınacağını söyledi.

1-001.jpg

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ