Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Herkesin özgürce sesini duyurabildiği sosyal podcast uygulaması Poddy, 85 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı

Podcast’e ilgi küresel anlamda artmaya devam ediyor…

08 Aralık 2023 tarihinde eklendi.
Herkesin özgürce sesini duyurabildiği sosyal podcast uygulaması Poddy, 85 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı

Hem dinleyicilerin hem de üreticilerin podcaste ilişkin birçok sorununa çözüm getiren ve bu özellikleri ile podcast alanında dünyada ilk ve tek “sosyal podcast platformu” olan Poddy, herkese sesini duyurma fırsatı verme vizyonuyla ekosistemi büyütmeye devam ediyor: Bu yatırımın ardından Poddy’de üreticiler Podcast’ten gelir elde edebilecek.

Podcast dinleyicilerine seslerini duyurabilme ve podcast üretenlerin dinleyicileriyle etkileşime geçebilmesini sağlamak amacıyla Türk girişimciler tarafından Londra’da temelleri atılan sosyal podcast platformu Poddy, 2024 yılının ilk yarısında gerçekleştirmeyi planladığı global tohum öncesi yatırım turu öncesinde friends & family ve melek yatırımcılardan 85 milyon TL köprü tur değerlemesi ile ilk yatırımını aldı. Podcast dinleyicilerine yenilikçi deneyimler sunan ve yayına alındığı tarihten bu yana kullanıcı kitlesi artmaya devam eden Poddy, sunduğu ayrıcalıklı özelliklerle dünyada tek olma özelliği taşıyor.

Poddy’nin yatırımla birlikte ana hedefi bugüne kadar reklam ve sponsorlu içerik haricinde gelir elde edemeyen podcast üreticisine sadece dinlenme üzerinden gelir elde edebileceği bir gelir modeli sunmak ve üreticinin ürettiği nitelikli içeriğe karşılık hakkını almasını sağlamak olacak. Bu sayede Poddy, tıpkı YouTube gibi sponsor olmadan sadece dinlenme başına üreticilerin gelir elde edecekleri ve kendi kitlesinden üretimini devam ettirebileceği bir modeli hızlıca hayata geçiriyor. Artık Poddy ile üreticiler, sponsor olmadan gelir elde edebilirken, dilerse Poddy’nin sunduğu medya araçları ile de daha geniş kitleleri ulaşma imkânı yakalayabilecek.

Poddy CEO’su Cüneyt Göktürk bu gelişmeden duyduğu memnuniyeti belirtirken konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’yi pilot bölge olarak ele almıştık. Bu aksiyonla birlikte ilk günden beri söylediğimiz gibi esas hedef pazarımıza yani başta Kaliforniya olmak üzere Amerika pazarına penetrasyonumuzu hızlandırıyoruz. Uygulamanın hayata geçmesindeki temel amaç podcast dünyasının problemlerine çözüm olmaktı. Dinleyicilerin üreticilerle bağ kurmasını sağlamak, içerik keşfetmeyi kolaylaştırmak, podcast dinleyicisine sosyal medyada alışık oldukları deneyimi sunmak, podcast kaydetmeyi çok basit hale getirmek ve reklam verene podcast medyası üzerinden yeni mecralar sunmak bugüne kadar ekosisteme sunduğumuz çözümlerden sadece birkaçı.”

 

Ekim ayında tamamlanan yatırım turunda Nurettin Şendoğan liderliğindeki yatırımcılar arasında Deniz Dülgeroğlu, Özbeyen Atalay ve bir grup melek yatırımcı yer alıyor.

Poddy sosyal medya hesapları 

https://www.instagram.com/poddyturkiye/

https://twitter.com/poddyturkiye  

https://www.linkedin.com/company/poddy/

 

Poddy hakkında 

Poddy, podcast dinleyicilerine seslerini duyurabilme ve podcast içeriği üretenlerin dinleyicileriyle etkileşime geçebilmesini sağlama fikri ile iki Türk girişimci Cüneyt Göktürk (CEO, Founder) ve Erman Darıcı (CMO, Co-Founder) tarafından Londra merkezli olarak Ağustos 2022’de hayata geçirilmiştir. 2023’te kurucuları arasına katılan Cem Dinçay’ın (CTO) yanı sıra 16 kişilik bir ekip ile büyüyen Poddy mobil uygulaması, 24 Şubat 2023 tarihinde AppStore’da bir ay sonra da Play Store’da genel kullanıma açılmıştır. Kullanıcılarının etkileşim kurabilmelerine olanak tanıyan “sosyal podcast platformu” olma özelliği ile podcast alanında dünyada ilk ve tek App olan Poddy; kapsayıcılık, erişilebilirlik ve çeşitlilik vizyonuyla fonksiyonel açıdan zenginleştirilmeye devam etmektedir. Detaylar için Poddy.co/indir adresinden uygulamayı indirebilirsiniz.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ