Reklam
Reklam

SON DAKİKA

Spot Haberler

Son dakika! Ahmet Ağaoğlu istifa etti: Trabzonspor’da sürpriz karar

Süper Lig’in son şampiyonu bordo mavililerde futbol camiasını şaşırtan gelişmeler yaşanıyor. Takımın kötü gidişatı ve mali sorunlar nedeniyle son yapılan yönetim kurulu toplantısında genel kurul konusunun masaya yatırılmasının ardından istifa kararı geldi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Trabzonspor Kulübü Derneği Başkanlığı’ndan ve bağlı şirketlerimizdeki görevlerimden istifa etmiş bulunmaktayım” açıklamasını yaptı…

03 Mart 2023 tarihinde eklendi.
Son dakika! Ahmet Ağaoğlu istifa etti: Trabzonspor’da sürpriz karar

Süper Lig’de zirvenin 16 puan gerisinde kalan, elinde en önemli hedef olarak Ziraat Türkiye Kupası kalan son şampiyon Trabzonspor’da yönetimden de sürpriz bir karar geldi. Bordo mavililerde Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, takımın kötü gidişatı ve mali problemler nedeniyle 28 Şubat günü yapılan toplantıda olağanüstü kongreye gitme konusunu masaya yatırdı.

KULÜBÜN KISA VADEDE 16 MİLYON EUROLUK ÖDEMESİ VAR

Şampiyonlar Ligi’nin ardından Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nden elenen takımın Süper Lig’de de hedeflenenden uzak bir çizgide olması yönetimi arayışlara iterken kulübün mevcut ekonomik durumu ile ilgili endişeler de dile getirildi.

Yakın ve uzun vadeli borçların planlaması ile bordo mavililerin kısa vadede 16 milyon euroya yakın ödemesinin bulunması da tartışıldı. Toplantıda olağanüstü kongreye gidilerek güven tazelenmesi yönünde oylama yapılırken yönetim kurulu üyeleri arasında fikir ayrılıkları oluştuğu iddia edildi.

AĞAOĞLU’NDAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a gitme kararı alan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, sürpriz açıklama yaptı.

Ağaoğlu yaptığı açıklamada, “Kamuoyuna açıklama yapmış olduğumuz Yönetim Kurulu toplantımızda ortaya çıkan görüş ayrılıkları nedeniyle Yönetim Kurulumuz 2 Mart 2023 tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a gidilmesi kararı almış bulunmaktadır. Öncelikle alınan bu kararın kulübümüze ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İstifa kararı aldığını belirten Ağaoğlu, “Genel Kurul kararını talep eden arkadaşlarımızın süreci sağlıklı bir şekilde yürütmeleri ve rahat bir çalışma ortamında kongreye hazırlanmaları düşüncesiyle bugün itibarıyla Trabzonspor Kulübü Derneği Başkanlığı’ndan ve bağlı şirketlerimizdeki görevlerimden istifa etmiş bulunmaktayım.” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu’nun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle görevde bulunduğum beş yıllık süre içerisinde maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, her daim destek veren; 1 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası ve 2 Süper Kupa şampiyonluğunda en büyük pay sahibi olan başlangıçtan bugüne kadar birlikte çalıştığım tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, bize bu görevi layık gören saygıdeğer delegelerimize ve Genel Kurulumuza, tüm kurul başkanlarımıza, kurucu üyelerimize, geçmiş dönem başkanlarımıza, hocalarımıza ve futbolcularımıza, idari kadromuza, tüm kulüp çalışanlarımıza, yerel ve ulusal basınımıza; Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, 8’inci şampiyonluğumuzda en büyük pay sahibi olan vefakar Trabzonspor taraftarına, üzerimde çok emekleri olan değerli büyüklerime en kalbi duygularımla minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Canım kadar sevdiğim kulübüme beş yıl başkan olarak hizmet etmek hayatım boyunca yaşayabileceğim en onurlu görevdi.

Benden sonra göreve gelecek olan arkadaşlarımın ve büyüklerimin kulübümüzü çok daha yükseklere taşıyacağını ve başarı ile yöneteceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Camiamızdan bizden sonra göreve gelecek başkan ve yöneticilere her zamankinden çok daha fazla destek olmaları en büyük temennimdir.

Hepimizin de çok iyi bildiği gibi elde etmiş olduğumuz başarılar birlik ve beraberlik içerisinde yanyana vermiş olduğumuz mücadeleler sonunda kazanılmıştır.

Unutulmamalıdır ki; kişiler gelir geçer aslolan Trabzonspor’dur, Trabzonspor’un başarısıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ